Historické projekty

Historie vždy byla, je a bude studnou moudrosti. Proto se rádi zapojujeme do její rekonstrukce a popularizace. Přesně díky znalostem historických postupů a jejich zkoušení v praxi je Textil postaru to, čím je. Své znalosti a zkušenosti chceme i nadále rozšiřovat. Proto je pro nás ctí, že můžeme být spojeni s různými projekty a setkávat se s lidmi rekonstuujícími dohromady snad všechna historická období. Někde působíme více, někde méně, ale každé období i každý jeden rekonstruovaný kus oblečení přínáší nové zkušenosti a příležitost oprášit někdy i tisíce let nepoužívané postupy.

Pokud tedy plánujete pořízení oděvů pro rekonstrukci historie a stojíte o kvalitní textil zpracovaný dobovými postupy, ozvěte se. Rádi návážeme další spolupráci.   

 

Jak obléci pračlověka

Je projekt Kristýny Urbanové, který si klade za cíl popularizaci a rekonstrukci textilních i ostatních součástí vybavení tehdejších lidí. Díky spolupráci s muzei napříč Českou republikou tento cíl naplňuje. Jsme hrdí na to, že se můžeme pochlubit spoluprácí a svým příspěvkem ke vzdělávání veřejnosti.

Země keltů

Je projekt spolku Boii, který fyzicky rekonstruuje keltské opidum a pořádá výukové i zábavné akce pro veřejnost. Pro nás je to prostor, kde jako účastníci těchto akcí celoročně testujeme své vybavení v podmínkách jaké měli naši předkové.

Soukromé i veřejné historické akce

Ve spolupráci s různými skupinami i jednotlivci podnikáme výpravy po Čechách i do ciziny za poznáním a testováním svého vybavení a přežitím v přírodě po vzoru našich předků. Šíříme nashromážděné informace veřejnosti, snažíme se o popularizaci řemesel i historie a v neposlední řadě nás to vážně baví.

firemní KONTAKT

Rudolf Kocar, DiS.
IČO: 04722400
DIČ: CZ9105091336
rudolf.Kocar@gmail.com
+420 724 867 880

aDRESA

Třebotovice 2503
České Budějovice
370 06

sledujte nás

© Copyright Textil postaru