Galerie hotových výrobků

Použkovaný kepr z přírodních barev

Po utkání jednolitého plátna z mořenou barveného útku sloužil tento kepr spíše jako pokusný vzorek jak moc barva pustí. Vzhledem k více než dobrému výsledku, bude tohoto kepru utkáno více. Záměr je keltská tunika pro lepší příležitosti pro kletíka ve vyšším společenském postavení.

Mořenou barvené plátno

Přírodně barvený útek tkaný do světlé osnovy. Vlna byla přednořena, vlastní barvení bylo provedeno na 3x vždy v nové lázni z mořeny barvířské. Po každém barvení byla barva poctivě ustálena a výsledná látka při prvním praní neobarvila ani vlastní osnovní nitě.

Vzorek plátna a keprová látka na kabát

Vzorek plátěné vazby a kepr, které ještě poputují na úpravu a pak do krejčovství. Když vše proběhne jak má, bude zimní kábát a vrorek látky a lěhčí kabáty. Materiál je čistě přírodní vlna. V osnově je světlá vlna. V útku pak vlna ze světlých ovcí, z tmavých ovcí a šedá je docílená mícháním těchto dvou.

PLÁŠTÍK S KOSTKOVANÝM VZOREM V ROZÍCH

 Pláštík je cca 2m dlouhý 90cm široký a je tkaný v plátnové vazbě. Vyrobený je z čisté přírodní vlny od dodavatele z Jižních Čech. Původní čistě přírodní osnova byla barevnou přízí upravena tak, aby v rozích pláštíku vznikl kostkovaný efekt.

Galerie starších výrobků

firemní KONTAKT

Rudolf Kocar, DiS.
IČO: 04722400
DIČ: CZ9105091336
rudolf.kocar@gmail.com
+420 724 867 880

aDRESA

Třebotovice 2503
České Budějovice
370 06

Sledujte nás

© Copyright Textil postaru