Menu

Články a aktuality

 1. LH do škol

   

  26.6. 2016

   

  Prázdniny už jsou za dveřmi, tak že můžu svůj stav opět umístit na chvilku do dílny a pustit se do další práce. Na závěr školního roku jsem se totiž připojil k partě nadšenců ze spolku: Doba Karlova, z. s. a pod jejich taktovkou se účastnil osvěty ve školách. Děti ze základních škol jsem pak seznamoval s textilní výrobou. Pro zpracování rostlinných vláken za mě naprosto bezchybně pracoval starý dobrý Krteček a kalhotky. Zpracování vlny od ostřihání po finální výrobek si děti mohli také sami vyzkoušet.
  více...
 2. Poprvé v Krumlově

   

  17.-19.6.2016

   

  Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově asi nemusím nikomu představovat. 17. - 19. 6. 2016 se konal již 30. ročník této velkolepé slavnosti. Tento ročník jsem zde díky urozenému pánovi Jakubovi z Černé poprvé pod hlavičkou www.textilpostaru.cz prezentoval textilní výrobu v části Historického vojenského ležení v Městském Parku.
  více...
 3. Repliky originálů

   

  11.5.2016

   

  Jak jsem již předesílal, uveřejňuji svá nejnovější díla. Jedná se 100% vlněné ručně tkané látky v plátnové nebo keprové vazbě. Látky jsou utkané z neseskaných jemných přízí tak, aby bylo dosaženo co nejvěrnější repliky originálu (po stránce technické i vzhledové).
  více...

Skladové výrobky

Výrobky zde vystavené, jsou připraveny k odeslání, nepovažujte ale tuto sekci za mou jedinou nabídku, toto jsou hotové výrobky, primárně vyrábím na zakázku… Pokud máte v hlavě nějaký jiný nápad než zde vidíte, prosím, kontaktujtě mně. V případě zájmu o některý vystavený produkt použijte kontaktní formulář a uveďte název výrobku do předmětu zprávy.

Ručně tkaný plášť

 

 

Lehký, ručně tkaný a ručně sešívaný pláštík o rozměrech 153x124cm. Vazba je plátnová a kostkovaného vzoru bylo docíleno použitím přírodní tmavé a přírodní světlé vlny v útku i osnově. Velikost kostky je přibližně 3,5cm, sešití je provedeno lněnou nití předním stehem, nadvakrát (kraje byly přesazeny jednou kostkou přes sebe, aby nebyl narušen vzor a po obou stranách byla látka sešita). Příze osnovy ani útku není skaná. Celkově je pláštík vhodný na nošení sepnutý sponou nebo jako další přikrývka na spaní.

 

Cena: 4000Kč

 

 

Tašvice

 

 

Tašvice na opasek vhodná na potřebné drobnosti 19cm(výška) x 13cm(šířka), ručně ušitá lněnou dratví z nové ručně tkané směsi vlny a lnu v keprové vazbě. Všechny barvy jsou přirozené barvy materiálu nebo jich bylo docíleno přírodními barvivy – mořenou barvířskou. Poutko, které je cca 16cm dlouhé, je ručně utkáno ze lnu a vlny na tkací destičce. Barvy popruhu jsou docíleny výhradně přírodním barvením pomocí kořene mořeny barvířské v kombinaci s přírodním lnem. Tkanice, která tašvici stahuje, je vyrobená ručně na lucetu z přírodní vlny, barvená kořenem mořeny barvířské. Ozdobné střapce jsou dlouhé cca 6cm a jsou vyrobeny z přírodní tmavé vlny a z vlny barvené kořenem mořeny barvířské.

 

Cena: 1000Kč

 

 

Žebradlo „Birka“

 

 

Taška přes rameno inspirovaná nálezem rukojeti na tašku. Praktická taška na potřebné drobnosti nebo svačinu o rozměrech 31cm(výška) x 29cm, ručně ušitá lněnou dratví z ručně tkané směsi lnu a vlny v keprové vazbě. Pruhy na látce jsou tkány vlněnou přízí barvenou listem kopřivy dvoudomé a kořenem mořeny barvířské. Rukojeti jsou ručně vyřezány z březového dřeva, napuštěny zdravotně nezávadným olejem a přichyceny k tašce tkanicí vyrobenou na lucetu z vlny barvené mořenou barvířskou. Popruh je ručně utkán ze lnu a vlny na tkací destičce. Barvy popruhu jsou přírodní bez použití barviv (režný len a černá ovce).

 

Cena: 3000Kč

 

 

Žebradlo „Haithabu“

 

 

Taška přes rameno inspirovaná nálezem rukojeti na tašku HbH.119.014 z Haithabu. Praktická taška na potřebné drobnosti nebo svačinu o rozměrech 20cm(výška) x 29cm x 8cm, ručně ušitá lněnou dratví z ručně tkané směsi lnu a vlny v keprové vazbě. Pruhy na látce jsou tkány vlněnou přízí barvenou listem kopřivy dvoudomé a kořenem mořeny barvířské. Boky jsou vyrobeny z kvalitní, poddajné kůže, kterou je vyztuženo i dno. Rukojeti jsou ručně vyřezány z březového dřeva a napuštěny zdravotně nezávadným olejem. Popruh je ručně utkán ze lnu a vlny na tkací destičce. Barvy popruhu jsou docíleny výhradně přírodním barvením pomocí listu kopřivy dvoudomé a kořene mořeny barvířské.

 

Cena: 3000Kč

 

 

Žebradlo „Švédsko“

 

 

Taška přes rameno inspirovaná švédskými nálezy rukojetí na tašku. Praktická taška na potřebné drobnosti nebo svačinu o rozměrech 27cm(výška) x 26cm, ručně ušitá lněnou dratví z ručně tkané směsi lnu a vlny v keprové vazbě. Pruhy na látce jsou tkány vlněnou přízí barvenou listem kopřivy dvoudomé a kořenem mořeny barvířské. Rukojeti jsou ručně vyřezány z březového dřeva a napuštěny zdravotně nezávadným olejem. Popruh je ručně utkán ze lnu a vlny na tkací destičce. Barvy popruhu jsou přírodní režný len a černá ovce. Na barvené části byla použita mořena barvířská a šafrán.

 

Cena: 3000Kč

 

 

Žebradlo 2

 

 

Taška přes rameno na potřebné drobnosti nebo svačinu o rozměrech 26cm(výška) x 25cm x 5cm, ručně ušitá lněnou dratví z ručně tkaného 100% lnu, vzorovaného pomocí střídání vazeb kepru a plátna. Boky jsou vyrobeny z kvalitní poddajné kůže a popruh je ručně utkán ze lnu a vlny, bez dalších příměsí na tkací destičce. Barvy popruhu jsou docíleny výhradně přírodním barvením pomocí listu kopřivy dvoudomé, kořene mořeny barvířské a cibulové slupky.

 

Cena: 1500Kč

 

 

Žebradlo 3

 

 

Taška přes rameno na potřebné drobnosti nebo svačinu o rozměrech 25cmx 32cm x 2,5cm. Šitá ručně, pomocí kostěné jehly a na vřetánku předené konopné nitě. Jako materiál je použito nové ručně tkané plátno ze 100% směsi konopí a lnu. Osnova je lněná, útek je konopný, ručně předený na vřetánku. Výsledná látka je tedy z 50% ručně předená. Popruh a boky žebradla jsou vytvořeny z ručně tkané tkanice vyrobené na tkací destičce. Příze, ze které je tkanice vyrobena, je opět ručně předená na vřetánku z přírodně hnědé ovčí vlny, přírodního konopí a světlé vlny, která byla obarvena kořenem mořeny barvířské.

 

Cena: 3000Kč

 

 

Povlak na polštář 1

 

 

Povlak na polštář o rozměrech 65cm x 30cm ručně šitý lněnou nití z ručně tkané látky v keprové vazbě. Složení látky je výhradně přírodní len a vlna. Barvy jsou režný len, nebarvená vlna ze světlé ovce, nebarvená vlna z tmavé obce a vlna barvená kořenem mořeny barvířské. Povlak se zapíná pomocí tří párů cca 15cm dlouhých lucetových tkanic. Ty jsou také vyrobeny ručně z přírodní vlny barvené mořenou barvířskou. Na přání k povlaku vyrobím i polštář podle Vámi zadaných požadavků.

 

Cena: 1200Kč

 

 

Povlak na polštář 2

 

 

Povlak na polštář o rozměrech 42cm x 26cm ručně šitý lněnou nití z ručně tkané látky v plátnové vazbě. Složení látky je výhradně přírodní len a vlna. Barvy jsou režný len, nebarvená vlna ze světlé ovce, nebarvená vlna z tmavé obce a průmyslově barvená červená vlna. Povlak se zavírá pomocí chlopně na delší straně. Na přání k povlaku vyrobím i polštář podle Vámi zadaných požadavků.

 

Cena: 800Kč

 

 

Povlak na polštář 3

 

 

Povlak na polštář o rozměrech 45cm x 25cm ručně šitý lněnou nití z ručně tkané látky v keprové vazbě. Složení látky je výhradně přírodní len a vlna. Barvy jsou režný len, nebarvená vlna ze světlé ovce, nebarvená vlna z tmavé obce a průmyslově barvená zelená vlna. Povlak se zavírá pomocí chlopně na delší straně. Na přání k povlaku vyrobím i polštář podle Vámi zadaných požadavků.

 

Cena: 800Kč

 

 

Povlak na polštář 4

 

 

Povlak na polštář o rozměrech 62cm x 30cm ručně šitý lněnou nití z ručně tkané látky v plátnové vazbě. Složení látky je výhradně přírodní vlna a bavlna. Barvy jsou: nebarvená vlna ze světlé ovce, nebarvená vlna z tmavé obce a průmyslově modrá bavlna. Povlak se zapíná pomocí tří párů moderních patentek na kratší straně. Na přání k povlaku vyrobím i polštář podle Vámi zadaných požadavků.

 

Cena: 1200Kč

 

 

html templates